E mërkurë, Shkurt 26, 2020
Etiketimet Koncensione

Etiketim: koncensione

Ethet e koronavirusit dhe koncesioni i laboratorëve, KLSH: Rritje kostosh, rrezikohet...

Shqipëria është mbërthyer nga ethet e koronavirusit, i cili në vetëm pak ditë pothuajse ka gjunjëzuar vendin fqinj, Italinë. Ndërkohë, një raport i Kontrollit të...

Konçesionet e Ramës në shëndetësi kanë gllabëruar miliarda

Nga Ilir Allkja-mjek Shqipëria sot është më e varfër dhe më e shkretë se sa në 2013-ën, kur Rama nuk ishte në pushtet ! Edi Rama...

Koncensionet dhe tenderat me flamuj të kuq/ “Shqipëria 1 Euro”, ja...

Drejtuesja e Open Data Albania, Aranita Brahaj, në një intervistë të dhënë sot për gazetaren e Fax News Mirilda Tili, ka folur mbi koncensionet...

Koncesionet PPP, pagesat buxhetore 35% më të larta se më 2018

Pagesat buxhetore për kontratat konçesionare/PPP, do të arrijnë ketë vit në 11.78 miliardë lekë. Nga këto, rreth 6.38 miliardë lekë janë investime dhe 5.4...

Thirrja ndaj Ramës, anulo konçensionet dhe PPP për të rindërtuar Shqipërinë

Nga Jorida Tabaku Anulo koncesionet dhe PPP për të rindërtuar Shqipërinë post-tërmet! Po shet solidaritetin e qytetarëve si arritje të qeverisë, po shet ndihmën ekonomike...

Në mbrojtje të konçensioneve/ Rama: Paratë për rindërtim do i gjejnë...

Kryeministri Edi Rama u shpreh i vendosur mëngjesin e sotëm për të mbrojtur konçensionet, ndërsa kreu demokrat Lulzim Basha i ka propozuar që 150...

95 mijë biznese të vogla përballë 11 koncensionarëve që fituan 70...

Bizneset e koncesioneve po rezultojnë më fitimprurëset në vend. Sipas të dhënave të bilanceve të publikuara nga 11 kompanitë kryesore koncesionare në vend, fitimet...

Skandali/Nuk ka rritje pagash për vitin 2020, paratë i marrin koncesionet

Buxheti për vitin 2020 parashikohet të arrijë 5.32 miliardë dollarë, duke shënuar një rritje me 3.3% krahasuar me vitin që po lëmë pas. Pavarësisht...

Koncensionet kanë dalë jashtë kontrollit/ Alarmi i KLSH: 2mld euro do...

Teksa qeveria ka ndërmarrë një sërë angazhimesh për projekte të Partneritetit Publik privat (PPP), Kontrolli i Lartë i Shtetit (KLSH) ka konstatuar në raportin...

Prokurimet Publike të Ramës në sitën e BE-së/ Ja konçensionet që...

Komisioni Europian bëri të ditur në një letër përgjigje për eurodeputetin Paul Rübig nga Partitë Popullore Europiane se do të kryejë një vlerësim të...

Monopoli në shëndetësi/ Ja lidhjet e fshehta mes PPP të hemodializës...

Një fill i hollë dhe i padukshëm që lidh tre shoqëri holandeze, të cilat kanë administrator dhe zyra të përbashkëta, bashkon dy koncensionet më...
WhatsApp DENONCO