E hënë, Maj 25, 2020
Etiketimet Kina

Etiketim: kina

Zyrtari i SHBA: Kina fshehu virusin, do t’i shkojmë çështjes deri...

Një zyrtar i lartë i Shtëpisë së Bardhë e krahasoi mënyrën se si e trajtoi Kina çështjen e koronavirusit me fshehjen që Bashkimi Sovjetik...

“Gënjeshtra kineze dhe e Çorganizatës Botërore të Shëndetësisë”/ Ja pse duhet...

Epidemiologu Ilir Alimehmeti përmes një postimi në rrjetet sociale shprehet se Kina dhe OBSH nuk kanë thënë të vërtetën mbi epideminë e Covid-19. Por ajo...

A është Kina fajtore për virusin Corona?

Prej ditësh në media po qarkullojnë informacione të shërbimeve sekrete për mënyrën e përhapjes së virusit Corona. Sa është Kina fajtore për këtë virus? Në...

Propaganda kineze me fotot e italianëve në ballkone

Videot e duartrokitjeve të italianëve nxisin dyshimet për propagandë Kineze. Disa ditë pasi Kina kishte njoftuar se do dërgonte furnizime mjekësore për të ndihmuar shtetin...

Rënie në bursa pas acarimit të retorikës mes SHBA e Kinës

Bursa amerikane pësoi rënie në një numër të indekseve kryesore pas acarimit të retorikës mes SHBA dhe Kinës. Rënie shqetësuese në çmimin e aksioneve...

Raporti: Kina fshehu ashpërsinë e virusit për të mbledhur pajisje mjekësore

Zyrtarët amerikanë besojnë se Kina fshehu ndërkombëtarisht ashpërsinë e pandemisë. Të dhënat vijnë nga një raport i Departamentit të Homeland Security (DHS), të cituar...

Inteligjenca e 5 shteteve kryqëzon Kinën për Covid-19/ “Five Eyes” rendit...

“Five Eyes”, inteligjenca e 5 shteteve, SHBA, Mbretëria e Bashkuar, Kanada, Zelanda e Re dhe Australia, akuzon Kinën se ka mbajtur të fshehta informacionet...

Përplasja/ Trump: Kina të paguajë dëmshpërblim për Covid-19. Reagon Pekini: Kërkesa...

Kina deklaroi të martën se presidenti amerikan Donald Trump po i ‘shantazhonte’ ata duke fajësuar Pekinin për pandeminë e koronavirusit dhe duke kërkuar që...

Publikuan dokumente sekrete për virusin, Kina arreston 3 aktivistë

Autoritetet kineze arrestuan tre aktivistë që vinin në dispozicion në internet raporte të censuruara nga autoritetet për pandeminë e Coronës. Aktivistët e arrestuar kinezë bënin...

Gjermania merr 10 milionë maska nga Kina

Gjermania mori një ngarkesë prej 10 milon maskash nga Kina ditën e sotme, shkruan CNN. Avioni më i madh i ngarkesave në botë, Antonov AN-225,...

Kina tentoi të manipulonte zyrtarë gjermanë

Qeveria gjermane ka konfirmuar përpjekjet kineze për të ushtruar ndikim tek funksionarët gjermanë. Ata duhej të bënin deklarata pozitive në publik për Kinën. Fillimisht kishte...

Sa ndikim ka pasur Kina në pandeminë e koronavirusit?

Në përgjithësi, deri më tani, ka pasur më shumë se 194,000 vdekje të COVID-19, 2.7 milion raste të infeksionit dhe 195 milion vende pune...

Gjyqi kundër Kinës, nga SHBA në Australi

Shteti i Missourit ngre padi për Kinën, për neglizhencë dhe gënjeshtra në lidhje me koronavirusin. Ministria e brendshme amerikane denoncon një operacion të gjerë...
WhatsApp DENONCO