E martë, Shtator 29, 2020
Etiketimet KE

Etiketim: KE

KE: Qeveria e re e Maqedonisë të vazhdojë reformat

Komisioni Evropian në reagimin e kësaj të enjtje, nuk përgjigjet për optimizmin e Qeverisë së ardhshme për hapjen e kapitujve me BE-në brenda vitit. Ata...

Amnistia fiskale/ Komisioni Europian kundër Ramës: Nisma e rrezikshme, nxitimi i...

Teksa qeveria shqiptare ka depozituar në Parlament projektligjin për amnistinë fiskale, Komisioni Evropian nëpërmjet një raporti konfidencial, që zotërohet nga “Panorama”, ka rreshtuar një...

KE: Marrëveshja e 5 Qershorit të ruhet, ndryshimet të mos cënojnë...

Zëdhënësja e Komisionit Evropian, me anë të një postimi në Twitter, është shprehur se është vendimtare që Marrëveshja e 5 qershorit të ruhet duke...

Apeli i KE: Europa duhet të nisë më herët vaksinimin kundër...

Shtetet e Bashkimit Evropian duhet të nisin më herët fushata më të mëdha të vaksinimit kundër gripit, për të ulur rrezikun e shpërthimeve të...

Azilkërkuesit nga Shqipëria, shqetësim për BE/ Raporti: Është rritur numri i...

Në Komisionin Evropian është raportuar mbi vlerësimet për përmbushjen e respektimit të liberalizimin të vizave nga Shqipëria, Bosnja dhe Hercegovina, Mali i Zi, Maqedonia...

Zëdhënësja e KE: Ja çfarë duhet të plotësojë Shqipëria para koferencës...

Ana Pisonero, Zëdhënësja e Komisionit Evropian për Partneritet Ndërkombëtar, Fqinjësi dhe Zgjerim, shprehet se para konferencës ndërqeveritare, Shqipëria duhet të realizojë miratimin e reformës...

Negociatat/ Votohet raporti për integrimin në BE, pse është skeptik për...

Sot është diskutuar dhe po votohet raporti për integrimin e Ballkanit perëndimor në BE, rezultati i të cilit pritet që të dalë në orën...

COVID-19/ KE paraqet strategjinë europiane dhe lajmëron një samit botëror për...

Komisioni Europian paraqiti dje Strategjinë Europiane për përshpejtimin, zhvillimin, prodhimin dhe shpërndarjen e vaksinave kundër Covid-19, një proces që mund të kërkojë një periudhë...

Komisioni Europian: Ja kur hapen kufinjtë me vendet e Ballkanit, kushti...

Komisioni Evropian ka rekomanduar të enjten hapjen graduale të kufijve të jashtëm të Bashkimit Evropian nga 1 korriku, për shtetasit e huaj, duke marrë...

KE: Nuk ka asnjë lidhje mes 5G dhe koronavirusit

Komisioni Evropian (KE) sot është përgjigjur ndaj dezinformatave që përhapen në media sociale për ndonjë lidhshmëri me rrjetin 5G dhe epideminë e koronavirusit. Duke u...

“Thelbësore për rifillimin e motorit ekonomik”/ KE propozon skemën gjermane

Komisioni Evropian ka propozuar një skemë pune me pak orë, për të shmangur papunësinë masive në të gjithë bllokun gjatë pandemisë nga koronavirusi. Skema, e...

“Nuk i besoj Komisioni Europian kur mat progresin e Shqipërisë”/ Ish-ministri...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar pas vendimit të Komisionit Europian, që sugjeron hapjen e negociatave për Shqipërinë. Kjo është hera e katërt...

KE akordon 15 mln euro për Shqipërinë/ Von der Leyen: Do...

Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von der Leyen gjatë një bisede telefonike me Kryeministrin Edi Rama e ka njoftuar këtë të fundit për donacionin...
WhatsApp DENONCO