E premte, Dhjetor 13, 2019
Etiketimet Kancer

Etiketim: kancer

Studim: Marrja e këtyre pilulave zvogëlon rrezikun e kancerit vdekjeprurës të...

Marrja e statinave zvogëlon rrezikun e kancerit vdekjeprurës të prostatës sugjeron një studim. Shkencëtarët besojnë se pilulat e kolesterolit lehtësojnë inflamacionin dhe forcojnë imunitetin në...

Bashkëshortja e këngëtarit të njohur tregon dhimbjen që përjetoi kur mësoi...

Bashkëshortja e këngëtarit të zhanrit “country”, Coffey Anderson ka folur publikisht për momentin kur mjekët i thanë se i është përhapur kanceri i stadit...

“Nga stresi e deri te sëmundjet e zemrës dhe kanceri”/ Studimi:...

A e dini se mungesa e seksit mund të ketë efekte negative në trupin tuaj? Sipas një studimi, mesatarisht një britanik bën seks 5,778...

Një shpjegim i thjeshtë përse zemra nuk preket nga kanceri

Kanceri është një nga sëmundjet me vdekshmërinë më të lartë në botë. Të dhëna e autoriteteve zyrtare tregojnë se në vendin tonë çdo vit regjistrohen rreth 5500...

Trondit aktori i humorit / “Kam miq me kancer, nesër mund...

Aktori i  humorit, Florian Binaj ka bërë një status në rrjete sociale ku ka denoncuar me anë të një video nivelin e lartë të...

E thonë shkencëtarët: Më pak se shtatë orë gjumë shkakton kancer!

Disa persona nuk flenë shumë për shkak të orëve të zgjatura në punë dhe disa të tjerë për shkak se janë mësuar në një...

FOTO/ I thanë se ka vetëm 5 vite jetë, 22-vjeçari bën...

Një 22 vjeçar të cilit doktorët i  thanë se ka vetëm 5 vite jetë e ka transformuar trupin e tij në vetëm 12 javë....

Sëmundja më e përhapur në planet, këto janë dy shenjat e...

Të shumtë janë njerëzit që vuajnë nga probleme të ndryshme në mushkëri. Disa nga ftohja, të tjerë nga duhanpirja, por që më fatali është...
WhatsApp DENONCO