E entje, Gusht 13, 2020
Etiketimet Jete e shendetshme

Etiketim: jete e shendetshme

Njihuni me disa veprime johigjenike që bëjmë çdo ditë, ja si...

10 fakte të provuara shkencërisht në lidhje me dëmtimin e disa veprimeve të zakonshme. Këto mund të duken shumë normale, por në të vërtetë janë...

7 ushqime që forcojnë imunitetin dhe mbajnë larg gripin

Sezoni i gripit dhe i viruseve është duke na sprovuar me shëndetin tonë, ndaj të gjithë duam të bëjmë gjithçka që mundemi për të...

Për një shëndet sa më të mirë/ Këto janë ushqimet që...

Regjimet e rrepta ushqimore janë të vështira për tu zbatuar në jetën e përditshme. E megjithatë, kur shtrohemi në tryezë, është tepër e thjeshtë...

Siguria Ushqimore/ Ja 4 produktet që duhet të shmangni

Të gjendur përpara informacioneve të shumëllojhsme, produkteve të shumëllojshme, mallrave të importuara pa cilësi, konsumatorët shqiptarë kanë si kryefjalë të përditshme sigurinë apo më...

Ushqimet që duhet të shmangni, për një bark të sheshtë

Kush nuk e ëndërron një bark të sheshtë dhe të përsosur? Dhjami i barkut është shumë i vështirë të hiqet, por jo e pamundur....

Konsumoni këto ushqime, për të përftuar vitaminën e jetëgjatësisë

Vitamina K luan një sërë funksionesh, të cilat e bëjnë të domosdoshme në organizmin e njeriut. Kjo vitaminë nuk duhet të mungojë asnjëherë në...

Ushqimet që nuk duhet mbajtur në frigorifer

Ne jemi mësuar t’i vendosim shumicën e ushqimeve në frigorifer për t’i mbajtur ato të freskëta për aq kohë sa të jetë e mundur. Por...

Ankthi pas moshës 40 vjeç/ Shenjat emocionale si dallohet dhe trajtimet...

Shumëkush e konsideron si fillimin e vërtetë të jetës por për shumë të tjerë është fillimi i një cikli të mbushur me ankth, stres...

4 pijet më të shëndetshme që duhen pirë çdo ditë për...

Sëmundjet e zemrës janë nga sëmundjet më të përhapura në vendin tonë. Në Shqipëri, rreth 9000 njerëz vdesin çdo vit për shkak të sëmundjeve që...

Pse mishi i pulës është po aq i dëmshëm sa mishi...

Nëse keni hequr dorë nga mishi i kuq me shpresën e uljes së kolesteriolit, sigurohuni që nuk jeni duke e zëvendësuar atë me mish...
WhatsApp DENONCO