E dielë, Shkurt 23, 2020
Etiketimet Irlande

Etiketim: irlande

Trafik me shqiptarët që kërkojnë azil, arrestohet ‘koka’ e grupit në...

Një shqiptar, që dyshohet se është i përfshirë në kontrabandë dhe trafik njerëzish drejt Republikës së Irlandës, por edhe në biznesin e drogës, ka...

Të parët edhe në Irlandë për kërkesa për azil/ Shqiptarët parakalojnë...

Shqiptarët zënë vendin e parë në Irlandë për sa i përket kërkesave për azil, ndërsa në vend të dytë janë gjeorgjianët. Vendi ka njohur rritje...

Azilkërkuesit në Irlandë/ Shqiptarët lënë pas edhe shtetasit nga Zimbabve

Shqiptarët kryesojnë listën e shtetasve që kërkojnë azil në Irlandë. Kjo është bërë e ditur nga Zyra e Emigracionit në Irlandë, e cila ka...
WhatsApp DENONCO