E hënë, Korrik 13, 2020
Etiketimet Ilir Meta

Etiketim: Ilir Meta

Balla sulmon Metën: Është bërë si Ver Llapa

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla në fjalimin hapës në Kongresin e PS, ka sulmuar Presidentin Ilir Meta. Balla e krahasoi Metën me...

Paralajmërimi nga Presidenca: Meta publikon sot “fakte të reja të grushtit...

Presidenti Ilir Meta do të jetë në një konferencë për median për të publikuar “fakte të reja të grushtit të shtetit” informon zëdhënësi I...

Meta: Sjam për largimin e Ramës, por të rrijë brenda ligjit

Presidenti Ilir Meta, duke komentuar raportet me Ramën, u shpreh sonte se ai nuk po e bën këtë levizje për largimin e Ramës. Rama...

2 Marsi/ Meta kujton rastin e Rumanisë dhe i bën thirrjen...

Presidenti Ilir Meta u ka bërë serish thirrje qytetarëve ti bashkohen protestës së thirrur ndaj tij më 2 Mars. Teksa sjell rastin e Presidentit rumun...

Meta: Pse thirra Bashën në Presidencë dhe arsyet pse socialistët duhet...

Pak ditë më parë Ilir Meta thirri në Presidencë, Lulzim Bashën për t'i shpjeguar sipas tij provat e grushtit të shtetit që ka bërë...

Dhunë në 2 Mars? Meta: Qeveria të mos provokojë, ndryshe përgjegjësia...

Nëse do të ketë akte dhune në 2 Mars, protestën e thirrur nga Presidenti Ilir Meta në mbrojtje të Kushtetutës, çfarë do të ndodhë?...

Pakt të dytë Rama-Basha? Ja si përgjigjet Meta

I pyetur nëse dyshon se ka një pakt të dytë mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të PD-së Lulzim Basha, Presidenti Ilir Meta tha...

Meta thirrje shqiptarëve: Në 2 Mars, paralajmërimi i fundit për bandën...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është drejtuar me një mesazh qytetarëve shqiptarë, duke i bërë thirrje që t'i bashkohen atij në ptrotestën e...

Meta thërret Bashën në zyrë: Çdo gjë për të shpartalluar grushtin...

Presidenti i Republikës Ilir Meta thirri sot në një takim Kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Zëdhënësi i kreut të shtetit bëmn me dje se,...

Paralajmërimi i Metës: Do t’i shkarkoj unë, para se të më...

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka bërë një paralajmërim të fortë në intervistën e dhënë për emisionin “Open” në TCH. Edhe pse nuk e...

Donacionet/ Meta: Nuk i dhanë fondet për qeverinë, por për njerëzit...

Konferenca e Donatorëve ka mbledhur 1.1 miliardë euro donacione dhe kredi. Ishte Komisioneri i BE-së për Zhvillim i cili tha në fund të konferencës...

Meta dekreton “Aministinë”/ Kush përfiton

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme shpalljen e gjashtë ligjeve të miratuara nga Kuvendi i Shqipërisë, mes tyre dhe ai...

Shantazh ambasadorit Soreca me video intime? Meta: Të nisin hetimet

Pas deklaratës publike bërë për herë të parë nga ambasadori i BE në Tiranë, lidhur me lajmet e përhapura për ekzistencën e një video...
WhatsApp DENONCO