E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet Hetime

Etiketim: hetime

Pushimi i dosjes së Dibrës, rezultat i eksperimentit Rama-ambasadorial me Arta...

Nga Boldnews.al Prokuroria e Dibrës ka vendosur të pushojë hetimet për manipulim zgjedhor, për atë që njihet si “dosja 184”, me argumentin se vepra...

SPAK bën 1 vjeç, asnjë zyrtar i lartë i hetuar/ Nga...

Prokuroria Speciale Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka bërë një bilanc mbi punën e saj në 1 vjetorin e krijimit dhe funksionimit. E...

A po përdoret hetimi për Lul Berishën & co si mjegull...

Nga Boldnews.al Policia e “Rilindjes” është në ditën e saj më të keqe, pasi një efektiv i saj vrau në Tiranë një 25-vjeçar të paarmatosur,...

Morën ryshfet nga bizneset, SPAK përfundon hetimet për zyrtarët e Tatimeve/...

SPAK ka përfunduar hetimet për ish-drejtorin e tatimeve Korçë, Thoma Tontonozi, dhe vartësin e tij Stjuart Bardhoshi, të cilët akuzohen për korrupsion pasiv. Dosja...

Rriten me 64% vdekjet nga Covid-19, Vasili: Duhet hetim i thelluar,...

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili thotë se vdekjet nga Covid-19 në Shqipëri, që nga data 20-29 nëntor janë rritur me 64%. Sipas tij, kjo...

Hetimet për tërmetin e 26 nëntorit/ Gazetarja zbardh detaje: Prokurorët kanë...

Gazetarja Anila Hoxha e ftuar në “Wake Up”dha detaje nga procesi hetimor i ngritur nga Prokuroria e Durrësit pas dëmeve nga tërmeti. “Në fakt kodi...

Yuri Kim inkurajon SPAK: Bëni punën tuaj, qëndroni ashpër ndaj korrupsionit

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka inkurajuar SPAK për punën e bërë. Përmes një postimi në Twitter, Kim shkruan ndër të tjera...

Manipuluan tamponët e Covidit, Prokuroria nis hetimin ndaj Lazios

Lazio dhe Claudio Lotito janë nën akuzë për manipulimin e tamponëve të Covid-19. Në ditët e fundit klubi bardhekaltër ka qenë në kaos për...

“Hetimi i gjyqtarëve dhe prokurorëve të kapur nga Vetting”, Yuri Kim:...

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka mbështetur deklaratën e kreut të grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla që duhen hetuar gjyqtarët që...

Gjykata Spanjolle rinis hetimin ndaj ish-mbretit Juan Carlos I

Prokurorët e Gjykatës së Lartë kanë marrë përsipër një hetim të ri mbi aktivitetet financiare të ish-Mbretit Juan Carlos, i cili kohët e fundit...

Ish-drejtuesi i Hekurudhave, Ilir Dashi, në hetim. Dyshohet për dëm ekonomik...

Nga Boldnews.al Ilir Dashi, ish-drejtuesi i Përgjithshëm i Hekurudhave Shqiptare, është marrë nën hetim nga Prokuroria e Durrësit për “shpërdorim detyre”, nën dyshimet se i...

Inceneratorët/ Basha: SPAK të veprojë, mafia e plehrave ka nisur presionet

Kreu demokrat, Lulzim Basha, gjatë konferencës së sotme për mediat është shprehur se mafia e plehrave, ka nisur presionet. Basha i ka bërë thirrje...

I fundosi maska, rrobat dhe përgjimet/ Si u zbuluan autorët e...

Vëzhgimi i mbi 20 kamerave të sigurisë ka nxjerrë zbuluar një prej katër autorëve të dyshuar për tentativën e vrasjes së biznesmenit Andon Dhima....
WhatsApp DENONCO