E entje, Prill 22, 2021
Etiketimet Greqia

Etiketim: Greqia

Macron: Turqia? Kemi ushtrinë dhe ekonominë, Franca do të bëjë gjithçka...

Presidenti i Francës, Emanuel Macron, u shpreh se Parisi, por edhe të gjitha vendet e BE-së do të bëjnë gjithçka për të mbështetur Greqinë....

“Jemi në anën e Greqisë”, Gjermania paralajmëron Turqinë

Gjermania është në krah të Greqisë. Ministri Michael Roth i kërkon Turqisë të ndalojë provokimin kundër Greqisë dhe Qipros, si dhe kërkimet në Mesdheun...

Greqia thirrje BE-së: Miratoni pasaportat anti-Covid

Greqia ia ka bërë thirrje Bashkimit Europian që të miratojë pasaportat anti- Covid-19 në mënyrë që të rihapë turizmin. Në një intervistë me Financial Times,...

“Greqia në të drejtën e saj”, Rama: Kufiri detar, maskarenj ata...

Kryeministri Edi Rama gjatë një bashkëbisedimi në Sarandë me qytetarët u pyet për “çështjen e detit” me Greqinë. Rama ritheksoi se kjo çështje nuk e...

Kufiri detar me Greqinë, Bushati: Kujdes, pala greke po synon të...

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, duke komentuar çështjen e delimitimit të hapësirës detare Shqipëri-Greqi, ndalet gjerësisht tek përfundimi i marrëveshjeve të delimitimit të hapësirave...

Kufiri detar/ WP: Greqia zgjeroi ujrat e saj territoriale në detin...

Mediet e mëdha botërore raportojnë se si Greqia mori vendim të mërkurën për të zgjeruar ujërat e saj territorialë nga 6 në 12 milje...

Zgjerimi me 12 milje i kufirit detar nga Greqia, Turqia bën...

Zyrtarisht Greqia u zgjerua sot me 12 milje në detin Jon. Por reagimi nga Turqia ka qenë i prerë. Ministria e Jashtme turke lëshoi ​​një...

“Greqia t´i ndërtojë Ramës një përmendore”/ Berisha: Pas 106 vitesh u...

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis, por edhe ministri i Jashtëm, Nikos Dendias, kanë falenderuar Kryeministrin Edi Rama për qëndrimin e mbajtur për çështjen e detit....

Akuzat ndaj Ramës/ Berisha: Greqia zgjerohet me 13 mijë km2, Shqipëria...

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me deklaratat e ministrit të Jashtëm grek, Nikos Dendias, sipas të cilit sipërfaqja e vendit të tij do...

Bushati: Rama po bën të pëlqyerin e Greqisë e të bindurin...

Analisti Andi Bushati tha sot në “Open” se kryeministri Edi Rama po bën thjesht korrierin, të pëlqyerin e Mitsotaqis dhe të bindurin e Erdoganit...

Zgjerimi i kufirit detar të Greqisë me 12 milje, Idrizi: Rama...

Kryetari i PDIU, Shpëtim Idrizi, reagoi sot në studion e Rtv Ora në lidhje me parregullsitë e zgjerimit të Greqisë me 12 milje në...

“Duhet të zgjidhet përmes negociatave!”/ Turqia i bën thirrje Greqisë për...

Turqia i ka përsëritur Greqisë thirrjen e saj për të zgjidhur mosmarrëveshjet midis dy vendeve në Mesdheun Lindor përmes dialogut dhe ligjit ndërkombëtar. Duke folur...

“Ramës i duhet firma e Metës, kjo ia vështirëson punën”, mediat...

Qeveria greke ka vendosur që projektligji i parë që do të kalojë në Kuvend për vitin 2021 të jetë ai për zgjerimin me 12...
WhatsApp DENONCO