E dielë, Mars 7, 2021
Etiketimet Greqi

Etiketim: Greqi

15 mijë shqiptarë për punë sezonale në Greqi, 12 rregullat që...

Pasi Shqipëria dhe Greqia kanë arritur një marrëveshje për punësimin sezonal të shtetasve shqiptarë në sektorin e bujqësisë në Greqi, kanë ardhur edhe aplikimet...

Greqia regjistron 10 raste të reja me COVID-19, asnjë viktimë 24...

Greqia ka regjistruar 10 raste të reja me Covid-19. Në 24 orët e fundit fatmirësisht në këtë shtet nuk ka asnjë viktimë nga koronavirusi. Prej...

Dyshohet për 22 vjedhje, arrestohet 31-vjeçari shqiptar/ Emri

Një shqiptar, i dyshuar si autor i 22 vjedhjeve të kryera në Athinë, u arrestua nga policia greke. Mediat greke raportojnë se i arrestuari është...

Një shqiptar gjendet i vdekur në qelinë e burgut të Trikallas

Një shqiptar 36 vjeçar është gjetur i vdekur në një burg në Greqi. Nga raportimet mësohet se ngjarja ka ndodhur në burgun e Trikallas në...

Akuzohet për vjedhjet e pajisjeve të Universitetit të Athinës, policia arreston...

Policia greke ka arrestuar një shqiptar, ndërkohë që ka shpallur në kërkim bashkëpunëtorin e tij, që akuzohen për vjedhjen e pajisjeve në laboratorët dhe...

Covid-19/ Shkon në 144 numri i viktimave në Greqi

Një person tjetër humbet jetën nga koronavirusi në Greqi. Ajo është një grua 76-vjeçare që kurohej në NIMTS, e cila ndërroi jetë mëngjesin e...

Greqi/ Nën hetim klinika ku u infektuan 37 pacientë e mjekë,...

Një prokuror i Athinës nisi një hetim të enjten nëse duhet të ngrihen kallëzime penale kundër administratorëve të një klinike private në Peristeri, në...

Covid-19 në Greqi, 130 viktima/ Zv.ministri i Shëndetësisë: Ja sa minuta...

Covid-19 ka shkaktuar në Greqi, 130 viktima, ndërsa numri i të infektuarve ka arritur në 2490 persona.Shifrat u bënë publike nga zv.ministri i Shëndetësisë,...

Greqia publikon praktikat e reja për lejeqëndrimet e emigrantëve, ja detajet

Lejet e ripërtërira të qëndrimit të emigrantëve që punojnë e jetojnë në Greqi për periudhën e situatës së pandemisë së koronavirusit do të dërgohen...

5 viktima të tjera në Greqi, rritet numri i të prekurve

Pesë pacientë të tjerë kanë gjetur vdekjen këtë të martë në Greqi si pasojë e Covid 19. Ministria e Shëndetësisë konfirmoi se totali i...

Shkon në 117 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Greqi

Numri i viktimave në Greqi nga koronavirusi arriti në 117 me vdekjen e tre personave që humbën jetën sot. Një burrë 66-vjeçar nga Serres, i...

Pas izolimit/ Ja kur hapen hotelet, baret dhe restorantet në Greqi

Pasi shifrat e koronavirusit kanë rënë ndjeshëm, Greqia po përgatitet për rihapjen dhe çlirimin nga izolimi. Mediat greke raportojnë se më 4 maj është faza...

Covid-19/ Greqi, shkon në 113 numri i viktimave

Regjistrohet viktima e 113-të nga koronavirusi në Greqi. Ai është një burrë 68-vjeçar që përfundoi në NIMITS dhe raportohet se kishte sëmundje të tjera. Dy...
WhatsApp DENONCO