E mërkurë, Janar 27, 2021
Etiketimet Fonde

Etiketim: fonde

1.2 mln euro për 1 shkollë në Durrës, PD: Babëzi, Prokuroria...

Kryetari i degës së PD-së Durrës, Ferdinand Xhaferri, denoncon abuzimin që sipas tij qeveria Rama 2 po bën me ndërtimet e shkollave në Durrës....

Pagesat për PPP më 2021, 14.5 mln lekë/ Kalojnë edhe fondet...

Mënyra se si qeveritë tona i shpenzojnë fondet publike në kohë normale i kushtëzon së tepërmi të manovrojnë në kohë krize. Borxhi i lartë publik,...

Qeveria 181 mln euro borxhe të prapambetura, një pjesë e tyre...

Prej vitesh shqiptarët detyrohen të paguajnë faturat e kripura të largimeve të padrejta nga administrata shtetërore. Sipas të dhënave të ministrisë së financave...

Raporti i OECD: Shqipëria ka pak fonde për arsim dhe nuk...

Shqipëria ofron një ndër normat më të ulëta të financimeve për arsimin në raport me Prodhimin e Brendshëm Bruto (PBB), pak më shumë se...

312 mln euro për përballimin e krizës, Basha: Ja ku gjenden...

Kreu demokrat Lulzim Basha tha mbrëmjen e sotme në emisionin "Çim Peka Live" se kostot e planit të propozuar nga PD për nxjerrjen...

Projekti francez: Vendet që miratojnë ligje jo demokratike nuk marrin fonde...

Franca pritet të kërkojë vendosjen e një mekanizmi të ri në Europë për respektimin e shtetit ligjor, parimeve demokratike dhe lirisë së mediave. Vendet...

Rindërtimi, 160 mln usd i akordohen FSHZH/ Ja për çfarë do...

Qeveria shqiptare i akordon Fondit Shqiptar të Zhvillimit 160 milionë dollarë në kuadër të procesit të rindërtimit, për të nisur punën për ndërtimin e...

Fondet për Teatrin e ri/ Henze paralajmëron Varhelyi dhe Soreca-n: Do...

Martin Henze, një prej këshilltarëve pranë CDU-së, ka deklaruar se do të ketë hetim në institucionet e Bashkimit Europian nëse jepen fondet për ndërtimin...

Mbi 12 mld lekë për rindërtimin, ja si ndahet shuma mes...

Qeveria miratoi sot vendimin për përdorimin e fondit të rindërtimit në masën 12 385 386 283 (dymbëdhjetë miliardë e treqind e tetëdhjetë e pesë...

Dështoi në misionin e saj kryesor, Trump i ndërpret fondet OBSH

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e udhëzoi administratën e tij që të ndalojë fondet për Organizatën Botërore të Shëndetësisë (OBSH), raporton sot...

Nga Beqaj te Fusha, Zoto e Salillari/ PD publikon dokumentet: Ja...

Partia Demokratike, përmes ish-deputetit Enkelejd Alibeaj, ka publikuar dokumente, sipas të cilave kompanitë e preferuara të Edi Ramës marrin tendera edhe në javën e...

Koronavirusi/ Basha: Mjekët të pajisen urgjentisht me mjete, duhet të akordoheshin...

Kryetari i PD Lulzim Basha me anë të një deklarate për mediat shprehet se mjekët në rastin konkret duhet që të pajiseshin me mjete...

Bashkia Pukë, tender 800 mijë USD pa garë për ujësjellësin

Nga Boldnews.al Bashkia e Pukës ka shpallur së fundmi rezultatet e një tenderi, me vlerë 700 mijë USD, për rikonstruksionin e ujësjellësit të qytetit”, në...
WhatsApp DENONCO