E premte, Prill 23, 2021
Etiketimet FMN

Etiketim: FMN

Shefja e FMN: Qeveria duhet të ketë plane rezervë, po presim...

Intervistë me shefen e misionit të FMN-së për Shqipërinë, Yan Sun Në rast të një pandemie më të rëndë, autoritetet do të duhet të ndërmarrin...

Mbështetja 16,8 mln euro për emergjencën e Covid në Shqipëri bëhet...

Banka Botërore do të mbështesë me 16.8 milionë dollarë qeverinë shqiptare në kuadër të projektit për përballimin e emergjencës së COVID-19. Në një raport të...

FMN, kritika më të rrepta për Shqipërinë se për të gjitha...

Javët e fundit, misionet e FMN-së kanë zhvilluar vizita online në disa vende të rajonit. Por, nga deklaratat përfundimtare zyrtare, vihet re se Shqipëria...

FMN kërkoi frenim shpenzimesh, Rama hap tenderin150 mln euro për Llogaranë

Ministria e Energjisë dhe Infrastrukturës ha njoftuar të shtunën në mbrëmje hapjen e garës ndërkombëtare për ndërtimin e tunelit të Llogarasë. Sipas Ministrisë, ky...

FMN: Nevojat vjetore për financime të Shqipërisë kërkojnë edhe një buxhet...

Nevojat buxhetore të Shqipërisë për të financuar funksionet publike janë sa dyfishi i mundësive reale që gjenerohen nga të ardhurat. Rishikimi i fundit i kushteve...

Sipas FMN, paketa e mbështetjes COVID në Shqipëri – më e...

Në një periudhë 1-vjecare, FMN ka bërë disa vlerësime të kushteve ekonomike dhe financiare të Shqipërisë, si dhe ka adresuar disa problematika në vëmendje...

FMN nxjerr bllof Qeverinë: Rindërtimi, u realizua vetëm 8 %. S´ka...

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN), në një raport të fundit ka hedhur dritë mbi fondet që janë shpenzuar për rindërtimin në krahasim me planifikimin fillestar...

Raporti i FMN, Basha: Konfirmon se propozimet e opozitës janë të...

Kreu demokrat, Lulzim Basha, ka reaguar lidhur me raportin e publikuar nga FMN, ndërsa thekson se ai konfirmon atë që ne i kemi kërkuar...

FMN: Nëse nuk frenon shpenzimet, qeveria mund të mbesë pa para

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) në një raport të fundit ka hartuar disa skenarë se çfarë ndodh me ekonominë dhe treguesit makroekonomikë, nëse situata me...

FMN: Paketa e ndihmës anti Covid-19 e Shqipërisë, më e ulëta...

Fondi Monetar Ndërkombëtar publikoi parashikimet e reja për ekonominë e Europës, në të cilat shihet se Shqipëria ofroi masat më të pakta fiskale në...

Parashikimi i FMN/ Meta: Shqiptarët do varfërohen dhe do ngarkohen me...

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas parashkimit të FMN për ekonominë shqiptare, ku thuhej se do të bëjë hapa pas, si dhe të ardhurat...

Kriza/ FMN: Shqipëria do të arrijë nivelin ekonomik të vitit 2019...

Pandemia e Covid -19 e ka çuar ekonominë pas në nivelin e vitit 2018. Sipas të dhënave nga databaza e Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN)...

“Rimëkëmbja ekonomike”/ FMN: E mundur vetëm nëse mposhtet pandemia

Përparimi më i shpejtë në zgjidhjet mjekësore kundër koronavirusit të ri (COVID-19) mund të shpejtojë rimëkëmbjen ekonomike të vendeve, e cila është parashikuar të...
WhatsApp DENONCO