E hënë, Qershor 1, 2020
Etiketimet Fakte

Etiketim: fakte

Covid-19, OBSH nxjerr një tjetër fakt

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka nxjerrë një tjetër fakt sa i përket prekjes nga COVID-19. Sipas OBSH-së, të arrish të mbash frymën për 10 sekonda...

“52 mln euro për miq e klientë”/ Basha: Do publikojmë fakte...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, paralajmëroi publikimin e fakteve, që i cilësoi si skandaloze, lidhur me dhënien nga Qeveria të 52 mln eurove,...

Ndihma për Shqipërinë – 5 fakte të rëndësishme

Rreth 1,16 miliardë euro u premtuan për Shqipërinë nga komuniteti ndërkombëtar si mbështetje për përpjekjet për rindërtim pas tërmetiti të 26 nëntorit 2019. Premtimet u...

Leonardo DiCaprio feston 45-vjetorin: 30 fakte që nuk i keni ditur...

Leonardo DiCaprio, producenti dhe burri më i dëshiruar për femrat, feston sot 45-vjetorin. Mosha e DiCaprios mund të duket e pabesueshme, por mesa duket...

Ja ferri i burgut Jugosllav për Ukshin Hotin…

Ukshin Hoti ishte një person shqetësues për pushtetin serb. Për të njëjtin pushtet, i cili ia dha mundësinë një shqiptari me origjinë nga një...

500 vjet nga pushtimi i Kostandinopojës/ Europa dhe turqit, qytetërimi i...

Bernard Lewis shkruan së rënia e Kostandinopojës nuk qe “fitore e barbarizmit, por më shumë e një qytetërimi tjetër dhe jo mediokër”. Artikulli është...
WhatsApp DENONCO