E premte, Dhjetor 3, 2021
Etiketimet Energji

Etiketim: energji

Punimet në rrjet, ja zonat ku do të ketë kufizim të...

OSHEE njoftoi sot mbi ndërprerjen për disa orë në disa zona të Tiranës gjatë ditës së hënë (15 nwntor).Për shkak të punimeve për mirëmbajtjen...

OSHEE ble 6.4 mln euro energji, e mjaftueshme vetëm për 4...

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka arritur blerë në tregjet ndërkombëtare më pak se gjysmën e energjisë së kërkuar.OSHEE ka arritur të...

FTL hap sot ankand të ri për blerje energjie, çmimi në...

Furnizuesi i Tregut të Lirë (FTL) pjesë e OSHEE Group do të hapë këtë të hënë një procedurë te re ankandi për sigurimin e...

“E shet lirë dhe e blen shtrenjtë”, DW: Paradoski i Shqipërisë...

Si do ta përballojnë familjet dhe bizneset e vogla në Shqipëri krizën e furnizimit me energji elektrike që po troket, ndërkohë që çmimet janë...

Kriza energjitike, ekspertët: Ja si mund të shmanget rritja e çmimit,...

Në Shqipëri po debatohet gjerësisht këto ditë mbi krizën energjetike të paralajmëruar nga Kryeministri Edi Rama. Ekspertë të sektorit energjetik thonë se rritja e...

Shpallja e emergjencës, Qeveria merr në kontroll sistemin energjetik/ Si preken...

Qeveria shpalli sot gjendjen e emergjencës për energjinë elektrike, e cila do të zgjasë deri në 15 orill 2021. Gjatë fjalës së tij, kryeministri...

Rama: Ja pse do të rritet çmimi i energjisë elektrike

Kryeministri Edi Rama duket se është i vendosur pëër të rritur çmimin e energjisë elektrike, por nuk dihet se në ç´masë do të bëhet...

VIDEO/ Rama: Rritje ekonomike nuk do të thotë paga dhe pensione...

Kryministri Edi Rama përmes një video në rrjetet sociale i përgjigjet pyetjeve të qytetarëve lidhur me situatën ekonomike në vend.Rama shprehet se rritja ekonomike...

Reshjet e shiut në 24 orët e fundit, nisin problemet e...

Reshjet e shiut që kanë rënë në 24 orët e fundit në vendin tonë kanë sjellë problemet e para, ku në Lezhë 16 fshatra...

Pandemia rriti përdorimin e energjisë tek familjarët me 7.8% në 2020

Pandemia e COVID-19 ndikoi tregun e energjisë duke ndryshuar përdorimin e saj mes segmenteve të caktuara. Tendenca e përdorimit më të lartë të energjisë...

Tirana nesër pa energji/ Ja zonat ku do të ketë ndërprerje

OSSHE njofton se ditën e nesërme, do të ketë ndërprerje të energjisë në disa zona të Tiranës, për shkak të një remonti në disa...

Dëmtohet kabulli i tensionit të lartë, ja cilat zona në Tiranë...

Për shkak të dëmtimit të kabullit të tensionit të mesëm sot në mbrëmje nga një subjekt privat, kanë mbetur pa energji elektrike 16 kabina...

Burgu i Shën Kollit në errësirë prej 24 orësh, të dënuarit...

Burgu i Shën Kollit është prej 24 orësh pa energji elektrike.Nga raportimet mediatike mësohet se të dënuarit në këto 24 orë janë lënë...

Të Fundit