E premte, Prill 23, 2021
Etiketimet Ekspertet

Etiketim: Ekspertet

Ekspertët: Mos zgjidhni mes vaksinave, merrni cilëndo që u jepet

Ekspertët thonë se në garën globale kundër varianteve të reja të koronavirusit, është e domosdoshme të arrihet me shpejtësi imuniteti i tufës, duke vaksinuar...

Ekspertët, vaksinat e rregullta përforcuese janë e ardhmja në luftë me...

Vaksinat e rregullta përforcuese kundër koronavirusit të ri do të nevojiten për shkak të mutacioneve që e bëjnë atë më të transmetueshëm dhe më...

Të vaksinuarit, pa maska dhe në grumbullime? Ekspertët, kritika ndaj udhëzimeve...

Rekomandimet e para federale për njerëzit që kanë bërë vaksinën kundër COVID-19 lejojnë ndërmarrjen e hapave të kujdesshëm drejt jetës normale. Por, kritikët thonë...

A mjafton vetëm një maskë? Ja se çfarë thonë ekspertët

“Në fillim na thanë që maskat nuk funksionojnë. Më pas ndodhi e kundërta. Tani duket se vetëm një s’mjafton”, thuhet në artikullin e Daily...

Ekspertët kanë një këshillë për mbajtjen e maskës, që do t’ju...

E dimë që mezi po prisni t’i hiqni maskat dhe të shpëtoni njëherë e mirë prej tyre, por kemi një lajm të keq. Është...

Vaksina Moderna, efikase edhe ndaj varianteve të reja të Covid-19

Vaksina e koronavirusit e zhvilluar nga Moderna ka të njëjtin efikasitet edhe ndaj varianteve të reja të Covid-19 të gjetura në Britaninë e Madhe...

Ekspertët: Ja cili është vendi ku koronavirusi përhapet më lehtë

Koronavirusi është një sëmundje shumë e transmetueshme, por provat tregojnë se tubimet e vogla shtëpiake dhe familjet janë vendi ku koronavirusi i ri po...

Ekspertët: Vaksina, kthesë e rëndësishme në luftën ndaj pandemisë

Të hënën punonjësit e kujdesit shëndetësor ishin të parët që morën dozat e vaksinës së parë të miratuar në SHBA që lufton COVID-19-n. Kjo...

Ekspertët: Një mutacion i ri i Covid-19 kërcënon njerëzimin, ja nga...

Koronavirusi ka pësuar mutacion të ri që origjinën mund ta ketë nga kafshët e tjera, të tilla si minjtë, nuselalat, minjtë e shtëpisë, etj...

FOTO/ Po anëtarët e Komitetit të Ekspertëve të Ramës pse nuk...

Komiteti i Ekspertëve, i ngritur për përballimin e pandemisë Covid-19, reagoi dje përmes një deklarate lidhur me akuzat e kreut demokrat Lulzim Basha përsa...

Vetëm 0.05 për qind e personave të shëndoshë nën moshën 70-vjeçare...

Sëmundja Covid-19 mund ta vrasë vetëm një në 2.000 persona të shëndoshë nën moshën 70-vjeçare, sipas një hulumtimi të ri. Në një studim të antitrupave,...

Vala e dytë e Covid-19, çfarë na pret sipas ekspertëve/ Sa...

Nuk është habi që shumë vende evropiane po përballen përsëri me rritje të rasteve të koronavirusit – kjo është pikërisht ajo që kishin parashikuar...

Ekspertët ngrenë alarmin: Pritet valë e katërt e koroavirusit, të tretën...

Një valë e katërt infeksionesh me Covid-19 po afrohet në Hong Kong. Alarmi ngrihet nga ekspertët, të cilët parashikojnë që vendi të përballët me...
WhatsApp DENONCO