E dielë, Dhjetor 6, 2020
Etiketimet Drafti

Etiketim: drafti

Ndryshimet Kushtetuese/ Opozita parlamentare dorëzon draftin

Ashtu sikurse ishte paralajmëruar, në orët e pasdites u zhvillua një tjetër takim i grupit të punës për hartimin dhe propozimin e amendamenteve që...

Amendamentet për listat, Gjiknuri: Drafti nuk është perfekt, opozita të japë...

Ndonëse kanë propozuar një ditë më parë amendamentet në këshillin politik për Kodin Zgjedhor, përfaqësuesi i PS-së, Damian Gjiknuri, thotë për News 24, se...

Depozitohet në Kuvend ashpërsimi i Kodit Penal, 15 vite burg kush...

Sikur kishte paralajmëruar kryeministri Edi Rama, qeveria ka dërguar në Kuvend projektligjin për ashpërsimin e Kodit Penal, që ka qëllim ndëshkimin deri në 15...

Miratohet drafti për amnistinë fiskale/ Kategoritë që përjashtohen, ja tatimi i...

Qeveria miratoi në mbledhjen e sotme pr/ligjin për amnistinë fiskale dhe penale, i cili më pas do të kalojë për miratim në komisionet parlamentare...

Drafti i qeverisë për ‘amnisti’ shpërblen të korruptuarit dhe evazorët fiskalë

Qeveria shqiptare publikoi projektligjin e shumëdebatuar të amnistisë, i cili fal kundravajtjet administrative dhe penale për këdo që dëshiron të deklarojë para, prona të...

Më në fund, dorëzohet në Kuvend drafti i Këshillit Politik mbi...

Këshilli Politik ka arritur që të përmbyllë negociatat mesnatën e së martës dhe sot të depozitojë në Kuvend draftin mbi Reformën Zgjedhore. Drafti është dorëzuar...

Kodi i ri Zgjedhor, zbardhet drafti/ 4 muaj para zgjedhjeve Qeveria...

Këshilli Politik ka arritur të përmbyllë mesnatën e së enjtes draftin për Kodin e ri Zgjedhor, i cili do të zbatohet që prej zgjedhjeve...

Zgjedhorja, Bylykbashi: Të hënën kemi draftin e plotë, garantohen zgjedhjet

Oerd Bylykbashi, anëtar i Këshillit Politik, tha se gjatë mbledhjes së sotme u diskutua në lidhje me çështjet e hapura që duhen dakordësuar në...

Miratohet projektligji për “Policinë e Burgjeve”

Komisioni Parlamentar për Sigurinë Kombëtare ka miratuar nen për nen projektligjin për “Policinë e Burgjeve”, si pjesë e paketës ligjore për reformimin e sistemit...

Drafti për amnistinë, si do të deklarohen paratë, shtëpitë dhe makinat

Ministria e Financave ka përfunduar draftin për amnistinë fiskale të njoftuar disa javë më parë nga kryeministri Rama, e cila duket se do të...

Amnistia fiskale, zv.ministrja e Ramës: Nuk falen detyrimet e papaguara

Qeveria është në fazën e përgatitjes së draftit për amnistinë fiskale, që ishte parashikuar për t’u hedhur në diskutim në muajin maj. Nisma ka...
WhatsApp DENONCO