E shtunë, Korrik 4, 2020
Etiketimet Buxheti

Etiketim: buxheti

Efektet negative nga Covid-19, deficiti buxhetor rritet me 6,678 % në...

Deficiti buxhetor që reflekton shpenzimet që nuk mbulohen nga të ardhurat u rrit me 6,675 për qind në 5-mujorin e parë, duke sinjalizuar për...

Kriza i kushtoi buxhetit 220 milionë euro rënie në të ardhura

Të dhënat e periudhës pesëmujore janar-maj 2020 ku përfshihen edhe muajt e krizës së shkaktuar nga pandemia COVID-19 tregojnë se të ardhurat e qeverisë...

FOTO/ PD i nxjerr gënjeshtrën Ramës: Ka angazhuar vetëm 1.3 %...

Partia Demokratike publikon të dhënat zyrtare, të FMN-së, duke nxjerrë zbuluar gënjeshtrën e Kryeministrit Edi Rama, sipas të cilit Shqipëria po konkuronte me Francën...

Kriza e Covid zgjeron me 153% deficitin buxhetor në mars, shpenzimet...

Kriza që ka krijuar pandemia Covid në gjatë gjysmës së dytë të muajit mars nuk ka ushtruar presion mbi rritjen e shpenzimeve buxhetore,...

Ndryshon sërish buxheti, borxhi rritet me 116 mln euro/ 9-fishohet fondi...

Qeveria shqiptare, nëpërmjet një akti normativ, ndryshoi buxhetin e vitit 2020, duke bërë ndërhyrje në krahun e shpenzimeve dhe kufirin e borxhit publik, por...

Covid 19, ndryshon buxheti 2020/ Të ardhurat ulen me 162 mln...

Hynë në fuqi ndryshimet në buxhetin e vitit 2020, të përshtatura për të përballuar emergjencën që krijoi pandemia Covid 19. Ndryshimet qe u botuan në...

Duhen 21 milionë euro për 11600 familje/ Buxheti plotëson 36% të...

Për vitin 2020, kërkesat e ardhura nga bashkitë për subvencionim e qirasë për rreth 11600 familje, arrijnë në vlerën e 2.6 miliardë lekë,ose rreth...

“Buxheti i vitit 2020 nuk është pro-biznes, por pro-oligarkë”

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku shprehet se buxheti i vitit 2020 nuk është pro-biznes, por pro-oligarkë. “Bizneset vazhdojnë të vuajnë qeverisjen e keqe të Ramës dhe...

VIDEO/ Edi Rama mungoi në drekën e Presidentit Trump në samitin...

Presidenti amerikan Donald Trump ishte i pranishëm në një drekë pune në kuadër të samitit të NATO-s. Në drekën e organizuar ka munguar Kryeministri...

“Tërmeti” ndryshon pr/buxhetin e 2020-s/ Do financohet rindërtimi i shtëpive…

Qeveria do të ndryshojë projektbuxhetin e vitit të ardhshëm për financuar programin e rindërtimit nga dëmet që la pas tërmeti i 26 nëntorit. “Në buxhetin...

Emergjencë Kombëtare/ Tërmeti, nevoja për rishikimin e Buxhetit. A do preken...

Më zbardhjen e dritës po bëhen gjithnjë e më të qarta pasojat e tërmetit shkatërrues që ra rreth ores 3 të mengjesit të sotëm....

Djegia e plehrave apo parave? Kostot e inceneratorit Tiranë rriten edhe...

Inceneratori i Tiranës, KLSH zbulon se defektet në kontratë do t’u kushtojnë taksapaguesve edhe 104 milionë euro shtesë, duke e rritur koston me të...

Buxheti në krizë, qeveria presion punonjësve të saj: Vërtetoni që nuk...

Një shkresë që u është dërguar punonjësve të administratës gjatë ditëve të fundit, nga ana e Ministrisë së Financave u ka kërkuar atyre që...
WhatsApp DENONCO