E entje, Maj 28, 2020
Etiketimet Borxhi

Etiketim: borxhi

Pandemia e coronavirusit ndikon në financat e Man.United, rritet ndjeshëm borxhi

Pezullimi i futbollit për shkak të pandemisë së coronavirusit duke se kanë dhënë efektet e para në financat e Manchester United që ka bërë...

Pas sëmundjes, vjen borxhi

Për të përballuar koston e lartë të pandemisë, qeveritë duhet të gjejnë ekuilibrin e duhur midis stimulit dhe përmbajtjes Udhëheqësve kombëtarë u pëlqen t’i përshkruajnë...

1.35 miliardë euro borxh në shpëtim të ekonomisë, ja si janë...

FMN dhe Ministria e Financave parashikojnë se kriza e COVID-19 do ta çojë deficitin buxhetor të këtij viti përtej 5% të PBB-së. Nevojat për...

FMN: Tërmeti dhe koronavirusi e çuan borxhin e Shqipërisë në 75,6%...

Efektet negative të tërmetit të 26 nëntorit 2019 dhe kriza ekonomike që krijoi pandemia Covid do të çojnë borxhin publik të vendit tonë në...

Kriza nga COVID-19 nuk sjell rritje të interesave të borxhit publik

Parashikimet për një trefishim të deficitit buxhetor të qeverisë gjatë këtij viti dhe rrjedhimisht, rritjes së pritshme të huamarrjes publike për të përballuar pasojat...

Rothschild & Co, këshilltari i Qeverisë për menaxhimin e borxhit shtetëror/...

Rothschild & Co do të jetë këshilltari i qeverisë për menaxhimin e borxhit shtetëror. Ministria e Financave bëri me dije se tashmë ka përfunduar...

Ndryshon sërish buxheti, borxhi rritet me 116 mln euro/ 9-fishohet fondi...

Qeveria shqiptare, nëpërmjet një akti normativ, ndryshoi buxhetin e vitit 2020, duke bërë ndërhyrje në krahun e shpenzimeve dhe kufirin e borxhit publik, por...

BSH planifikon injektimin e parave përmes blerjes së borxhit të qeverisë/...

Pas uljes së normës bazë të interesit në 0,5% dhe heqjes së kufizimeve për likuiditet, Banka e Shqipërisë lajmëron se do të aplikohet politika...

Borxhi i brendshëm ndryshon sjellje në dhjetor, bien ditët e maturimit...

Afatet e maturimit të borxhit publik po shfaqin një sjelle sezonale gjatë muajit dhjetor, duke u zvogëluar në raport me muajt e tjerë të...

Borxhi publik, 2019-a u mbyll me nivelin 65.84 për qind

Treguesit e borxhit publik për vitin e shkuar tregojnë se stoku në total arriti 65.84 për qind në fund të dhjetorit me një rënie...

Borxhi i jashtëm i patërhequr 930 mln euro, Rama morri borxh...

Qeveria e Shqipërisë ka marrë premtimin e donatorëve në konferencën e posaçme për financimin e pasojave të tërmetit të 26 nëntorit për hua të...

Donacionet, kreditë dhe borxhi

Nga Klodian Tomorri Një pjesë e opinionit publik është e shqetësuar se shuma e madhe e kredive të mobilizuara një ditë më parë në konferencën...

Ironia e Manjanit: Ahmetaj është gjigand, ta shet aq bukur borxhin...

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, ka ironizuar në rrjetet sociale, Arben Ahmetajn, ministrin e Rindërtimit në Qeverinë Rama. Manjani shkruan se Ahmetaj ta shet aq...
WhatsApp DENONCO