E dielë, Korrik 25, 2021
Etiketimet Bllokim

Etiketim: bllokim

Irlanda shtrin bllokimin deri në prill, por do të rihapë shkollat...

Irlanda do të zgjasë bllokimin e tretë të koronavirusit deri në 5 Prill por do të rihapë pjesërisht shkollat nga 1 Mars, tha të...

“Dështoi të mbronte qytetarët”, kërcënohet me jetë kryepidemiologu suedez. Merret në...

Punonjësit e Agjencisë Suedeze të Shëndetit Publik janë vendosur nën mbrojtjen e policisë pasi kjo agjencia mori një numër të madh të kërcënimeve të...

Dhjetra automjete të bllokuara në Qafën e Llogarasë, ja çfarë ka...

Një kamion ka pësuar defekt në rrugë mbrëmjen e sotme në Qafën e Llogarasë, duke shkaktuar një trafik të madh. Raportohet se dhjetra automjete mbeten...

VIDEO/ 6 turistë lëshojnë alarmin SOS, mbeten të bllokuar me makinën...

Gjashtë turistë kanë mbetur të bllokuar në Vermosh pasi rrugët jane të izoluara nga dëbora e cila arrin deri në gjysmë metri, e ndërsa...

Macron bën thirrje që eksportet e vaksinave Covid nga BE të...

Emmanuel Macron ka thënë se Evropa nuk do të bllokojë ose ndalojë eksportet e vaksinave të koronavirusit por ato duhet të "kontrollohen", duke akuzuar...

Kufizimet/ Boris Johnson: Zgjatet bllokimi dhe shtyhet hapja e shkollave

Britania po shkon drejt zgjatjes të bllokimit të paktën deri në 8 mars. Kryeministrin Boris Johnson ka kundërshtuar hapjen e shkollave ​​në shkurt. Siç tha...

Twitter më bllokoi edhe mua

Nga Genc Pollo Që prej dy javësh llogaria ime në Twitter më është bllokuar. Më duket me interes të shpjegoj sesi ndodhi. Në 9 janar,...

Coronavirus/ Anglia do të shihte ‘dy herë më shumë vdekje’ gjatë...

Kryeministri britanik Boris Johnson ka mbrojtur vendimin e tij për ta marrë Anglinë përsëri në një bllokim të koronavirusit, duke thënë se nuk kishte...

Mbretëria e Bashkuar do të subvencionoi 80 % të pagave...

Qeveria e Britanisë do të zgjasë skemën e saj të jashtëzakonshme të subvencionimit të pagave të koronavirusit për të siguruar që punëtorët të cilët...

Covid-19/ Rajoni i Liverpool drejt bllokimit, regjistroi shifra rekord të infektuarish

Rregullat e reja lokale të bllokimit për Anglinë pritet të shpallen më vonë. Rajoni i qytetit të Liverpool pritet të përballet me kufizimet më të...

“Vjedhin të dhënat e amerikanëve”/ SHBA do të bllokojë shkarkimin e...

Duke nisur nga 20 shtatori, amerikanët nuk do të mund të shkarkojnë aplikacionet TikTok dhe WeChat në smartphone-ët e tyre. Vendimi është marrë nga Departamenti...

Bllokimi i shqiptarëve në Varshavë, MEPJ: Polonia vendim të papritur, i...

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon se shqiptarët të cilët u bllokuan në Varshavë tashmë janë rikthyer në Shqipëri me avion charter. Sipas...

“Manovra të rrezikshme”/ Si u bllokua gjatë natës mjeti luksoz në...

Policia ka kryer gjatë mbrëmjes së djeshme kontrolle me radar dhe dragera për të ndëshkuar shkelësit e rregullave të qarkullimit rrugor dhe për të...
WhatsApp DENONCO