E martë, Shkurt 25, 2020
Etiketimet AKU

Etiketim: AKU

Vdekja e dy foshnjeve në Berat/ AKU: Po verifikojmë mostrat e...

AKU njoftoi se ka nisur verifikimet lidhur me dyshimet se humbja e jetës së dy foshnjeve në Berat mund të jetë shkaktuar nga helmimi....

AKU bllokon 4 mijë ton marmalatë nga Serbia

Agjensia Kombëtare e Ushqimit në Shkodër ka bllokuar në pikën e inspektimit kufitar Hani i Hotit, 4,032 ton marmelatë, të ambalazhuar në kova plastike...

Aksioni i AKU/ Bllokohen 2.0335 ton karkalec dhe 1.5 ton fileto

Drejtoria Rajonale e AKU-së Elbasan ka vijuar inspektimet bazuar në Planin Vjetor të Monitorimit, ankesat e ardhura nga qytetarët ashtu edhe për garantimin e...

Siguria ushqimore/ AKU urdhër për rritjen e kontrolleve në biznese në...

Në prag të festave të nëntorit dhe të fundvitit, nga 20 nëntori deri më 31 dhjetor, drejtori i Përgjithshëm i Autoritetit Kombëtar të Ushqimit,...

Dyshimet për abuzime në AKU/ Agron Hetoja u shkarkua, shkeljet e...

Nga Boldnews.al Megjithëse Agron Hetoja u largua nga drejtimi i Autoritetit Kombëtar të Ushqimit (AKU) rreth 2 muaj më parë, praktikat abuzive të zhvilluara gjatë...

“Keku me pilula”, AKU: Në 2019, nuk është importuar në Shqipëri

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka reaguar pas denoncimeve në rrjetet sociale se produkti “Kek Lupo me arrё kokosi”, kishte prani lëndësh të huaja (pilula...

Tregtonin mish e qofte të pasigurta për konsum, AKU bllokon dy...

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU), pas disa kontrolleve në Kavajë, ka bllokuar aktivitetin e 2 subjkekteve, të cilët tregtonin mish dhe qofte të pasigurta...

Kujdes edhe me kripën kur e blini/ AKU bllokon rreth 23...

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka kontrolluar zbatimin e legjislacionit në fuqi nga operatorët e biznesit ushqimor (OBU) të cilët kanë si aktivitet importimin, përpunimin...

AKU në shërbim të oligarkëve, bllokon 14.5 ton birrë gjermane në...

Një sasi prej 14.5 ton birrë me origjinë gjermane është bllokuar nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit dhe dogana Durrës. Sasia e birrës kishte ardhur tranzit...

Filetot e brazilit që po rrezikojnë shqiptarët/ E vërteta e frikshme...

Tregu dhe marketet shqiptare janë të mbushura më produkte mishi importi pa etiketë, si për origjinën, ashtu dhe për importuesin, përdorimin etj, të tjera...

AKU jep alarmin për cilësinë e plehrave kimike në bujqësi

Të gjithë operatorët që importojnë plehra kimike për sektorin bujqësor pa kriter do të ndëshkohen. Autoriteti Kombëtar i Ushqimit nisur nga shqetësimet e fermerëve, në...
WhatsApp DENONCO