E martë, Shtator 28, 2021
Etiketimet Abuzime

Etiketim: abuzime

Video/ Skandali me fondet e tërmetit, disa nuk marrin asnjë lek,...

Emisioni “Stop” në Tv Klan është ndalur në Bathore tek zona e ish-stallave, që u populluan pas vitit 1991, por që sot janë të...

VIDEO/ Skandali në Bashkinë e Vaut të Dejës, si po tentohet...

Partia Demokratike ka denoncuar një skandal që po ndodh në Bashkinë e Vaut të Dejës, ku sipas demokratëve, po vidhen 400 milione lekë me...

Shkeljet me tenderat, KLSH zbulon si abuzohet me kontratat

Kontrolli i Lartë i Shtetit jep alarmin për abuzimet me tenderat. Në raportin e periudhës janar-qershor, të këtij viti, evidentohet edhe zinxhiri i abuzimeve...

Afera e 75 mln eurove me tre inceneratorët/ Këlliçi: Po të...

Teksa ka denoncuar prej ditësh atë që e quan si mafien e plehrave, kreu i FRPD-së Belind Këlliçi, zbërtheu skemën dhe shkeljet mbi të...

Spahiu: Bashkia e Tiranës, abuzuesja më të madhe e fondeve publike

Kryetari i LSI për Tiranën, Përparim Spahiu deklaron se përmes reformës territoriale, Bashkitë, sidomos kjo e Tiranës, janë kthyer në abuzuesit më të mëdhenj...

4 mln euro për km, PD denoncon abuzimet në aksin Korçë-Ersekë

Partia Demokratike, përmes Sekretarit për Burimet Njerëzore, Ervin Minarolli, ka denoncuar atë që e quan, vjedhja me rrugën Korçë- Ersekë. "Rruga u zvarrit për...

KLSH zbulon 36 mln euro dëm nga auditimet/ Kryesojnë tatim-taksat, Doganat...

Nga 34 subjekte të audituara nga Kontrolli i Lartë i Shtetit në gjysmën e parë të këtij viti u konstatua një dëm rreth 36...

Denoncimi/ Abuzimet me fondet e Rindërtimit, 2.5 mld lekë për 1...

Partia Demokratike e ka cilësuar si babëzi edhe në fatkeqësi mënyrën se si po administrohet tragjedia që shkaktoi tërmeti i 26 Nëntorit. Dega e PD...

Poli i Drejtësisë, PD denoncon abuzimin me 11 mln euro: Të...

Departamenti anti-Korrupsion në Partinë Demokratike ka denoncuar abuzimet me ndërtesën e Polit të Drejtësisë. Duke iu referuar dokumenteve dhe vendimeve të Qeverisë, PD thekson se...

Tenderi i Manastirliut për Skanera dhe Rezonancë, dyshime për fitues të...

Nga Boldnews.al Ministria e Shëndetësisë po planifikon blerjen e një aparati Rezonancë Magnetike dhe 3 skanera CT, me vlerë totale rreth 2.4 milionë euro, nëpërmjet...

E dinin të humbur prej 6 muajsh, 18-vjeçarja abuzohej nga daja...

Një vajzë që u denoncua e humbur nga prindërit e saj, gjashtë muaj më pas ajo u kthye në shtëpi dhe tregoi se kishte...

“Godet” sërish Xhaçka/ Blen 500 mijë euro ushqime e doreza tek...

Nga Boldnews.al Ministria e Mbrojtjes ka zhvilluar së fundmi një tjetër tender të dyshimtë, me vlerë rreth 500 mijë euro, pas atij 1.5 milionë euro,...

Pandemia/ Rritja e çmimeve, Qeveria “Rama” po e kap problemin nga...

Nga Boldnews.al Qytetarët shqiptarë, sidomos në kryeqytet, po përballen me rritjen e çmimeve të disa produkteve të rëndësishme në këtë kohë “karantine”-frutat që përmbajnë...
WhatsApp DENONCO