Tërmeti në Pukë/ Plasariten muret e spitalit, dëme në disa pallate

Si pasojë e tërmetit që ndodhi mbrëmjen e djeshme në veri të vendit, me epiqendër në Pukë, ka pasur dëme në disa pallate.

Lajmi është konfirmuar nga burime zyrtare të Bashkisë së Pukës, sipas së cilës edhe në Spitalin e qytetit janë shënuar plasaritje dhe rënie suvash.

“Bashkia Puka po nderlidhet për pasojat e kësaj situate. Deri tani nuk kemi informacione për pasoja fatale, ndërkoh që janë porositur administratorët dhe krepleqt e fshatrave të interesohen për pasoja të mundshme pas kësaj situate. Deri tani janë konstatuar deme tek disa pallate tek lagjia e muzeut, dhe 5 pallatet, ku sipas raportimit të banorve ka plasaritje, nderkoh janë të dukshme demtimet në oxhaqet e pallateve. Plasaritje dhe renje suvash ka dhe në spitalin e qytetit. Inkurajoim të gjithë banorët të rimarrin veten me shpresen se nuk do kemi paslekundje dhe për çdo shqetësim të informojnë në numrat pa pagesë 128 ose 129”, thuhet në njoftimin e Bashkisë së Pukës.

LEXO EDHE  Berisha: Protestat nuk ndalen. Kush mbështet Ramën dhe Bashën do dështojë