Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 4.3 të shkallës rihter është regjistruar rreth orës 22.39 të mbërmjes së të premtes.

Epiqendra e tërmetit ishte 17 km larg nga Puka. Lëkundjet janë ndier deri në Tiranë dhe qytetet e tjera në veri të Shqipërisë.

LEXO EDHE  Zgjedhjet e 6 marsit, KQZ: Fushata nis me 19 shkurt, ja afatet për regjistrimin e partive