Përfshihet nga flakët banesa në Gjirokastër, flakët rrezikojnë shtëpitë pranë

Një banesë dy katëshe në pronësi të Edmond Xhikut është përfshirë ditën e sotme. Mësohet se banesa ndodhet në lagjen ‘Dunavat’ të Gjirokastrës. Flakët e zjarrit po rrezikojnë banesat që ndodhen pranë.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po heton shkaqet e ngjarjes. Forcat zjarrëfikëse po ashtu janë në vendin e ngjarjes dhe po punojnë që të shuajnë flakët e zjarrit.

Nuk dihet nëse ka zjarri ka pasur persona të lënduar.

LEXO EDHE  I ftohtë ekstrem, ja çfarë na pret ditët në vijim