Ndalet Southampton i Brojës, Wolverhampton e mund në Premier League

Foto: Getty Images

Southampton provon shijen e humbjes pas disa ndeshjesh pozitive. Skuadra e Armando Brojës u mund në transfertë me rezultatin 3-1.

Vendasit shënuan në pjesën e parë me Himenez. Në pjesën e dytë dyfishuan me Koadin. Sauthemptoni u rikthye në lojë me një supergol të Uard-Prous. Për t’i vënë kapakun sfidës mendoi Traore.

LEXO EDHE  Haaland: Na mungojnë tifozët, objektivi im për vitin 2022 është...

Broja ndërkohë e nisi titullar sfidën dhe u zëvendësua në minutën e 78’.