Mbesat vjedhin dajën në Tiranë

Policia ka proceduar penalisht dy vajza, të cilat akuzohet se kanë vjedhur dajen e tyre. Efektivët e komisariatit 4 morën denoncimin e 37-vjeçarit për vjedhje dhe pasi nisën kërkimet, zbuluan se autore të kësaj vepre penale ishin dy mbesat e tij, njëra 23 vjeçe dhe tjetra vetëm 16 vjeçe.

Dy të rejat janë vajza teze me njëra-tjetrën dhe duket se kishin bërënjë plan të mirëfilltë për t’i marrë dajes së tyre një shumë parash.

LEXO EDHE  Një send i dyshimtë pranë një koshi në Elbasan, policia rrethon zonën

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 4 proceduan penalisht shtetaset E. D., 23 vjeçe dhe A. M., 16 vjeçe (kushërira), pasi në bashkëpunim me njëra-tjetrën, kanë vjedhur një shumë parash në banesën e dajës së tyre, shtetasit A. S., 37 vjeç”, njoftoi policia.