Lulzim Basha zëvendëson të përjashtuarit në Komisionet Parlamentare! Emrat

Në mbledhjen e ‘Këshillit Kombëtar’, Lulzim Basha largoi nga postet drejtuese në komisionet parlamentare, mbështetësit e ish kryeministrit Berisha, të cilët i përjashtoi dhe disa prej tyre i pezulloi nga partia.

Propozimet e Bashës në ‘Këshillin Kombëtar’, për komisionet parlamentare dhe Byronë e Kuvendit, emrat që vijnë e ikin:

Kryetar i Komisionit të Shëndetësisë: Grida Duma  – zëvendëson Albana Vokshin, e përjashtuar nga Partia Demokratike me vendim të kryesisë së PD.

Kryetar i Komisionit të Arsimit: Flutura Açka  –  zëvendëson Agron Gjekmarkaj, i cili u miratua në postin e nënkryetarit të parlamentit.

Nënkryetar i Komisionit të Ligjeve: Dhurata Çupi  –  zëvendëson Oerd Bylykbashin i pezulluar me vendim të kryesisë së PD.

LEXO EDHE  Ndeshja në SHBA/ Boksieri shqiptar zbret në ring me flamurin e PD

Sekretariati për Buxhetin: Xhelal Mziu (sekretar) –  zëvendëson  Belind Këlliçi i pezulluar me vendim të kryesisë së PD.

Sekretariati për Procedurat, Votimet dhe Etikën: Bledion Nallbati (anëtar) -Enkelejd Alibeaj, i cili merr postin e kreut të grupit parlamentar në vend të Alfred Rushajt.

Sekretariati për Statusin e Deputetit: Dashnor Sula (sekretar), – zëvendëson Grida Dumën, e cila u u propozua si kryetare e komisionit të shëndetësisë.

Sekretariati për Kërkimin Parlamentar, Bibliotekën dhe Botimet: Lindita Metaliaj (anëtar) – zëvendëson Dhurata Çupin që bëhet nënkryetare e komisionit të ligjeve.