“Kemi një armik të përbashkët”/ Historia e rrallë e të huajit që u njoh në qeli me të ndaluarin e protestës së 8 Janarit

Një histori e veçantë vjen nga burgu i Tiranës. Bëhet fjalë për një shtetas të huaj i cili ndodhej në qeli në burgun e Tiranës kur është njohur me një të ndaluar të protestës së 8 janarit.

Kanë mjaftuar pak orë që ata të bëhen miq. E për më tepër, i huaji e sheh të riun shqiptar si shembull frymëzimi.

Ja çfarë i shkruan ai:

Përshëndetje vëllai im!

Unë jam fqinji yt M…. përtej korridorit në burgun tonë të vogël.

Jam shumë i lumtur që ju takova dhe mezi pres të qëndroj në kontakt me ju.

LEXO EDHE  Fallxhorja Kushi/ Pezullimi i mësimit, qeveria tenton të mbulojë dështimet me arsimin dhe me pandeminë

Shpresoj që të lirohesh nga ai vend shumë shpejt. Lufta juaj kundër komunizmit është frymëzuese. Kam frikë se vendi im së shpejti do të luftojë kundër një armiku të ngjashëm në socializëm.
Megjithatë, sot ne kemi një armik të përbashkët, George Soros.

Bëhu mirë vëlla dhe mezi pres të të dëgjoj sapo të jesh i lirë!

Vëllai juaj!
M…..

/Infowebtv/