Bushati: Krizën e opozitës ta shohim me shqetësim dhe si një mundësi për një PS më të hapur

Ish-deputeti i PS-së Ditmir Bushati, në fjalën e tij në 30-vjetorin e Forumit Rinor të PS, foli dhe për krizën e opozitës.

Ai e cilësoi një mundësi për të shtuar përpjekjet për një PS më të hapur, më demokratike dhe inspiruese të një kulture të re politike, që ofron mundësi për të gjithë.

LEXO EDHE  Luan Hoti: Berisha dhe familja e tij të përfshirë në korrupsion, po nxjerrim PD nga gremina

“Krizën e paprecedentë që po përjeton opozita duhet ta shohim me shqetësim dhe njëkohësisht si mundësi për të shtuar përpjekjet tona për një PS më të hapur, më demokratike dhe inspiruese të një kulture të re politike, që ofron mundësi për të gjithë”, tha ai.