VIDEO/ Sefa: Fikset e zjarrit nuk janë të dëmshme, kemi edhe sistem alarmi

Indrit Sefa, i emëruar nga Lulzim Basha si Sekretar për Çështjet Ligjore, tha se ndaj protestuesve janë përdorur fikset e zjarrit.

Sefa tha se fikset e zjarrit nuk janë të dëmshme dhe ato ligjërisht duhen mbajtur në çdo ambient kundër zjarrit.

LEXO EDHE  Koronavirusi në Itali/ 227 humbje jete dhe rreth 139 mijë të infektuar në 24 orët e fundit

“Është detyrim ligjor që fikset e zjarrit duhet të jenë në çdo ambient, kemi edhe sistem alarmi kundër zjarrit. Asnjë derë nuk ka pasur frëngji, ato u hapën me levat që tentuan të hapnin dyert”, tha Sefa.