Parashikimi i motit për ditën e shtunë, 15 Janar 2022

Vendi gjatë dy ditëve të ardhshme do të ketë ndikim të masave ajrore të qendrueshme. Përgjithësisht moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakëta kalimtare.

Ngricat e mëngjesit do të jenë të pranishme kryesisht në zonat malore.

Era do të fryjë të shtunën nga kuadrati i veriut dhe të dielën nga kuadrati i jugut përgjithësisht e lehtë e mesatare në pjesën bregdetare. Valëzimi në dete i forcës 2-4 ballë.

 

LEXO EDHE  Basha: Jam peng, por si njeri i lirë përballë Ramës