Alizoti: I gatshëm të nis bisedimet me bazën për të bashkuar PD

I ftuar në studion e ‘Zonë e Lirë’, Tomor Alizoti, foli për një zgjidhje të mundshme që sips tij do të bashkonte PD në këto komente.

“Mendoj se ata nuk kanë zgjidhje. Atë që po bëjnë ata në PD është se po shkatërrojnë partinë e tyre. Po kështu edhe vendimet për përjashtimet janë nosens. Nëse një institucion politik izolohet dhe blindohet dhe vijnë me leva për ta marrë, atherë s’ka më zgjidhje. Duhet të ketë një gjykatë të partisë. Kam bindjen se në Shqipëri ata që janë kryetar partie, ata janë partia. Jam i bindur se kjo është një zgjidhje ekselente për PD. Unë nga nesër do të nis bisedimet për të ulur njerëzit në një tavolinë të përbashkët. Demokratët kanë filluar edhe festat t’i vëjnë të ndara. Opozita ka hyrë në një luftë të brendshme që po vetasgjesohen”.

LEXO EDHE  Ngacmoi s*ksualisht adoleshenten, ja kush është biznesmeni i arrestuar në Fier