Zjarr i madh në Shëngjin

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë zonën e Kunës në Shëngjin.

Të ndihmuar dhe nga era e fortë dhe bimësia e dendur flakët po përhapen me shpejtësi, duke ju afruar zonës së banuar.

LEXO EDHE  Me poture ulur nderojmë sulltanin

Zjarrfikësit ndodhen në terren dhe po punojnë me mjete rrethanore për shuarjen e flakëve, pasi është e pamundur të depërtohet me mjete zjarrfikëse.