Southampton dëshiron të blejë kartonin e Brojës

Foto: Sky Sports

Southampton është i interesuar të nënshkruajë me Brojën në një marrëveshje të përhershme nga Chelsea, por përballet me konkurrencë nga klube të tjera.

20-vjeçari iu bashkua “qymyrxhnjve” në formën e huazimit verën e kaluar dhe ka shënuar pesë gola në 15 paraqitje në Premier League, tre prej tyre në pesë ndeshjet e tij të fundit.

Southampton është i vetëdijshëm për interesimin e klubeve të tjera pas paraqitjeve mbresëlënëse të fundit të shqiptarit dhe do të konkurrojë me ta për nënshkrimin e tij nëse Chelsea dëgjon ofertat.

Por Chelsea po shqyrton gjithashtu për të ardhmen e Brojës në Stamford Bridge. Interesi për Brojën vjen teksa një sërë klubesh të Premierligës kërkojnë të nënshkruajnë me një sulmues të ri këtë janar.

LEXO EDHE  E ardhmja e Dybala te Juve, Marotta del hapur: Ka ardhur momenti që klubi ynë…