Bëri sherr me zyrtarin e Interit, Gjykata Sportive merr vendimin për Bonuccin

Leonardo Bonuçi ishte protagonist në Superkupën e Italisë mes Interit dhe Juventusit. Italiani u konfliktua me një zyrtar të Interit për shkak se nuk duroi kur ky i fundit festonte pranë tij.

Gjykata Sportive ka marrë një vendim lidhur me këtë çështje. Gjykatësi Mastrandrea e ka gjobitur mbrojtësin me 10 mijë euro, ndërsa skuadrën e Interit me pesë mijë. 34 vjeçari ja hodhi paq në këtë rast, pasi dënimi për të mund të ishte shumë i rëndë.

LEXO EDHE  “Katër qen japonezë që flasin”, deklarata e trajnerit të njohur që po bën xhiron e rrjetit