Arrestohen dy shqiptarë/ Njëri po arratisej, tjetri u kap në gjumë

Policia italiane ka arrestuar dy shqiptarë për trafikim droge. Shqiptarët u arrestuan në Langhirano dhe ata janë të moshës 22 dhe 28 vjeç.

Pas mbledhjes së informacionit për mundësinë që në banesë të shitej drogë, policia italiane organizoi një ndjekje dhe në rastin e parë të favorshëm hyri me jo pak përpjekje në të, pasi 28-vjeçari tentoi të arratisej sapo hapi dera, por u bllokua menjëherë.

Megjithatë, 22-vjeçari u gjet në dhomën e gjumit duke fjetur. Pasi të dy u ndaluan, policia vuri re një një shufër precize të njollosur me pluhur të bardhë në mobiljet e dhomës së ndenjes.

LEXO EDHE  Protesta e 8 janarit/ Berisha: Basha u mbrojt nga Rama, u zotova të hyja në seli por dyert nuk hapen me duar

Agjentët, tashmë të sigurt se diku e kishte drogën, vazhduan të kontrollonin apartamentin me dy dhoma. Në vende të ndryshme, të fshehura mirë, u sekuestruan mbi 85 gramë kokainë, disa prej të cilave tashmë ishin të ndara në doza prej një gram si dhe një shumë prej rreth 5 mijë euro.

Të dy shqiptarët në përfundim të të gjitha hetimeve janë dërguar në dhomat e sigurisë në dispozicion të organeve të drejtësisë.