A do të ketë shtim të masave anti-Covid? Komiteti i Ekspertëve njofton vendimin

Komiteti i Ekspertëve u mblodh këtë të Enjte duke njoftuar se nuk do të ketë shtim të masave shtrënguese kundër koronavirusit.

“Treguesit flasin për përfshirje të vendit në një tjetër valë ashtu si dhe Ballkani e Evropa. Niveli i masave mbrojtëse sot për sot është në përputhje me zhvillimet epidemiolohjike në vend”, tha Mira Rakacolli, drejtuese e Komitetit të Ekspertëve.

LEXO EDHE  Evis Kushi njofton mbylljen e shkollave në të gjithë vendin

Mjekët bënë apel për vaksinim dhe respektim të masave ekzistuese.