Punimet në aksin Qafë Kashar-Rinas, si devijohet trafiku

Këtë të Hënë, kanë nisur punimet në aksin Kryqëzim Rinas-Qafë Kashar.

Punimet parashikohet të realizohen për një periudhë 30 ditore, kjo edhe në varësi të kushteve atmosferike. Nëse do të jetë mot i papërshtatshëm, me reshje shiu, grafiku do të shtyhet me përmirësimin e motit.

LEXO EDHE  Mijëra euro, marijuanë e kokainë! Shqiptari e kishte kthyer apartamentin në laborator droge: Ja si u kap nga policia

Policia njofton, se për shkak të punimeve në rrugë, do të bllokohet segmenti rrugor dhe drejtimi i lëvizjes së automjeteve do devijohet në autostradë, në drejtimin Qafë Kashar-Vorë-Rinas.

Njëkohësisht, drejtuesit e automjeteve të përdorin edhe kalime të tjera alternative në rrugë dytësore.