Tërmeti i fortë godet Greqinë, lëkundjet ndihen edhe në Shqipëri! Ja sa ballë ishte

Një tërmet i fortë ka goditur Greqinë pak minuta mëparë, lëkundjet e të cilit janë ndier edhe në Shqipëri.

tërmeri ka qenë i forcës 5.8 ballë, 112 kilometra nga Elbasani dhe 19 kilometra nga Florona e Greqisë.

LEXO EDHE  Prokurorët me Covid, shtyhet seanca ndaj Tahirit

Lëkundjet janë ndier deri në Tiranë. deri në këto momente nuk raportohet për lëndime në njerëz apo dëme materiale.