Ligue 1/ Supersfida Lyon-PSG mbyllet në barazim

PSG dhe Lyon kanë ndarë nga një pikë në ndeshjen e sotme. Vendasit kanë kaluar të parët në avantazh me anë të ish-lojtarit të Milan-it, Paqueta në minutën e 7-të.

Pjesa e parë është mbyllur me këtë rezultat edhe pse kanë qënë disa raste të shpërdoruara.

LEXO EDHE  Betis fiton derbin me Sevilla-n, shkon në çerekfinale të Kupës së Mbretit

Në pjesën e dytë PSG shënon dhe barazon rezultatin me anë të Kehrer në minutën e 76-të.

PSG ndodhet në vendin e parë me 47 pikë ndërsa Lyon në vendin e 11-të me 25 pikë.