Surprizë e madhe në FA Cup, Nottingham eliminon Arsenal-in

Një Arsenal tepër zhgënjyes në FA Cup mori atë që meritonte. “Topçinjtë” u përballën me Nottingham Forest në raundin e tretë të Kupës së Anglisë ku edhe pse nuk kishin disa titullarë, u mundën dhe u eliminuan nga ekipi i Championship në transfertë.

Me qarkullim të topit dhe me lojë, skuadra e Arteta ishte dominuese por nuk arritën në asnjë moment të rrezikonin madje të godisnin në kuadrat teksa pak para fundit të ndeshjes, Graban shënoi duke bërë të shpërthejë stadium dhe tifozët vendas.

LEXO EDHE  Irani kualifikohet në Kupën e Botës 2022

Një paraqitje për t’u harruar për “topçinjtë” që largohen nga një tjetër kompeticion këtë sezon.