Komediani-Bashës: Turp, e lave edhe me gjak demokratësh selinë e PD

Komediani Julian Deda ka reaguar lidhur me protestën e një dite më parë, ndërsa shkruan në rrjetet sociale se selia e Partisë Demokratike është larë me gjak demokratësh nga kryetari i shkarkuar Lulzim Basha.

Deda shkruan se duket se godina e SHQUP-it është e destinuar të mos bëjë hajër dhe se Basha dhe lëtyrat që i shkojnë nga pasi e shkretuan dhe i vunë hekurat e lanë dhe me gjak demokratësh.

LEXO EDHE  Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën: PD nuk do t’i iki asnjë beteje

“Përfundimisht, godina e SHQUP-it është e nëmur, është e destinuar të mos bëjë hajër. Lul rrena bashkë me lëtyrat që i shkojnë pas bythe, që për fat të keq i kemi edhe në parlament, pasi e shkretuan, i vun hekurat duke e blinduar në të katër anët, në fund e lanë edhe me gjak demokratësh. Turp të keni, nga i pari deri tek i fundit”, shkruan Julian Deda.