FOTO/ Tragjedi në boks, 26-vjeçari ndërron jetë 10 ditë pasi ra në koma

Një lajm tronditës vjen nga bota e boksit. Boksieri rus, Arrest Sahakyan ka ndërruar jetë, 10 ditë pasi ra në koma nga një nokaut që pësoi gjatë një ndeshje.

Sahakyan ndërroi jetë pas meçit ndaj Igor Semernin, i cili e nokautoi dhe e la në gjendje koma. Ai nokaut doli të ishte fatal.

LEXO EDHE  Belica: Mehmeti e njeh mirë ambientin, ndaj Kastriotit për vazhdimësinë

Boksieri armeno-rus qëndroi në koma për 10 ditë, para se të njoftohej për vdekjen e tij. Gjatë karrierës së tij, boksieri zhvilloi 9 meçe duke fituar gjashtë nga to.