Djegia e shqiptarit në shtëpine e barit në Angli, nisin hetimet

Kanë nsiur hetimet mbi vdekjen e shqiptarit në Angli, pasi u bllokuar nga zjarri që përfshiu shtëpinë e barit ku edhe “punonte”.

Shtetasi shqiptar Ermal Qose, u gjet nga zjarrfikësit në Clapton, në Lindjen e Londrës, pasditen e natës së Vitit të Ri. Ai u dërgua në spital, por ndërroi jetë 2 ditë më vonë në spital.

Detektivët kërkojnë ndihmë dhe informacione nga publiku. Kryeinspektori i Policisë Metropolitane, Mark Rogers tha: Ermali humbi jetën tragjikisht duke qenë i bllokuar brenda shtëpisë së mbyllur që përdorej për kultivimin e kanabisit kur shpërtheu zjarri.

Megjithatë nuk përjashtoi faktin që Qose edhe mund të ishte vrarë.

LEXO EDHE  LIVE/ Në Fier dhe Shkodër, ja çfarë po ndodh në takimet e Bashës dhe Berishës

“Unë dua të dëgjoj nga banorët ezonës që ishin në zonë në natën e Vitit të Ri nëse kanë parë njerëz që hynin e dilnin nga shtëpia,”-shtoi ai.

Burimi: Dailymail