Basha: Do kem mbështetjen e qindra mijëra demokratëve

Lulzim Basha u shfaq sot me një deklaratë për mediat, pak minuta pas asaj të ish-Kryeministrit Sali Berisha, ndërsa foli për mbështetjen e qindra mijëra demokratëve.

“Jam i bindur se do kem ndihmën e qindra mijërave demorkatëve. Jo vetëm të tyre por edhe të qytetarëve shqiptarë të cilët e kanë kuptuar sesa të lidhur janë 3 bajraktarët e trekëndëshit të Bermudës”, u shpreh Basha.

LEXO EDHE  Një send i dyshimtë pranë një koshi në Elbasan, policia rrethon zonën

Ai tha se qytetarët duan një qeveri të pastruar nga krimi dhe nga 3 bajraktarët.

“Dy të tjerët e kanë provuar tashmë se në cdo rast të fatkeqësive, kanë zgjedhur gjithmonë interesat e tyre”, tha ai.