VIDEO+FOTO/ Kjo është dhuna e policisë ndaj demokratëve në selinë e PD

Pamjet e mëposhtme tregojnë dhunën që policia ushtroi sot ndaj demokratëve, që ishin mbledhur në oborrin e selisë së PD-së, dhe i kërkonin Lulzim Bashës të lironte zyrën e Kryetarit dhe të hapte dyert e partisë.

Pak sekonda pasi Lulzim Basha, përmes një deklarate, kërkoi ndërhyrjen e policisë, për të shmangur atë që e konsideroi si gjakderdhje, FNSH e pozicionuar në mjediset e Parlamentit zbarkoi me makinën e ujit me presion dhe gaz lotsjellës ndaj demostruesve, të cilët më parë u sulmuan me gaz nga individë që ndodheshin në selinë e PD-së, të mbledhur nga Lulzim Basha.

LEXO EDHE  Vizita e Erdogan/ Vasili: Servilizmi i neveritshëm që e udhëheq Ramën është qesharak

Video e mëposhtme tregon ndërhyrjen brutale të policisë, e cila nuk kurseu gazin lotsjellës, pa pyetur se në mesin e protestuesve mund të kishte fëmijë, të moshuar apo edhe gra.