Spektakël në Bundesliga, Dortmund mposht 3-2 me përmbysje Frankfurti-n

Foto: AFP

Nga 2-0 në 2-3 në 20 minutat e fundit të ndeshjes. Borussia Dortmund ka arritur të marrë tri pikët kundër Frankfurt-it me një përmbysje të pabesueshme në pjesën e dytë, pasi e para ishte mbyllur 2-0 në favor të vendasve falë dy golave të Borre (15′, 24′).

LEXO EDHE  I zhgënjyer me vendimin, Djokoviç: Do largohem nga Australia

Hazard ka ngushtuar shifrat në minutën e 71-të, Bellingham ka barazuar në të 87-ën dhe Dahoud ka përmbysur rezultatin në të 89-ën.

Falë këtyre tri pikëve, verdhezinjtë kanë shkuar vetëm gjashtë pikë larg Bayern-it kryesues në renditje.