(VIDEO) Protesta në PD/ Hidhet gaz lotsjellës ndaj protestuesve

Protestuesit po tentojnë të hyjnë në seli, ndërsa në disa momente është hedhur gaz lotsjellës.

Hedhja e gazit është dënuar nga ish-kryeministri Sali Berisha në një prononcim për mediat.

“Kërkon të largojë me gaz dhe dhunë referandarët e lirisë që kanë ardhur më të vendosur se kurrë të përmbarojnë vendimin e tyre historik. Dyert e shtëpisë nuk mbyllen kurrë për familjarët. I mbyll vetëm pushtetesi e zaptuesi që quhet Lulzim pengu apo Bash brava”, tha Berisha.

LEXO EDHE  VIDEO/ Përplasjet te 5 Maji, policia shoqëron forcërisht banorët protestues

“Kan hap vrima në blinda për të hedhur gazin”, shtoi.