Demokrati qëllohet nga ballkoni i zyrës së Bashës, Berisha: Lulzim, hiq dorë nga dhuna

Nga ballkoni i zyrës së Lulzim Bashës raportohet se është qëlluar një prej demokratëve, i cili është plagosur në kokë.

Nga raportimet mësohet se protestuesi është qëlluar me mjete të forta, ndërkohë që po transportohet për ndihmë mjekësore.

Mësohet se të paktën 4 persona të maskuar nga ballkoni i zyrës së Bashës kanë qëlluar ndaj demokratit protestues me gur ose mjete të tjera të forta.

LEXO EDHE  Publikohen 12 pyetjet e anketës së Ramës për qytetarët

Ish-Kryeministri i ka bërë thirrje Lulzim Bashës që të heqë dorë nga dhuna dhe skenarët e dhunshëm.

“Bandat e Lulzim Bashës, nga ballkoni i zyrës së tij kanë plagosur qytetarin. Lulzim Basha largo rrugeçërit kriminelë nga shtëpia e lirisë”, tha Berisha.