Ja lënda helmuese që u përdor ndaj protestuesve (Foto)

Nga ora në orë po zbulohen veprime dhe lëndë të jashtëligjshme dhe çnjerëzore që përdori Lulzim Basha ditën e sotme, duke dhunuar në mënyrë barbare protestuesit demorkatë në selinë e PD-së.

Sipas një denoncimi të ardhur në redaksinë e SYRI-t, mercenarët e Bashës kanë përdorur ‘sprait kundër ariut’, i cili është i jashtëligshëm dhe nuk përdoret asnjëherë kundër njerëzve.

LEXO EDHE  Skocia ka vendosur të heqë masat anti-Covid-19

Denoncimi:

Përshëndetje me keq ardhje këta kriminel të Lulzim Bravës kan përdor sende të pa lejuara që jan Kundra Ligjit,Këta përdoren kundra Ariut, asnjëherë kundër njërzimit.